2,7 milioane de apeluri non-urgente la 112, în primele 8 luni ale anului
O persoană din Iași a apelat numărul de urgență 112 de peste 15 mii de ori de la începutul anului.
Articol de Victor Marin, Publicat: 14 Septembrie 2024, 12:54 • Actualizat: 14 Septembrie 2024, 13:10
Peste un milion și jumătate din apelurile de la 112 recepționate de la începutul anului și până în prezent au fost realizate de persoane care fie au sunat din greșeală, fie nu au spus nimic la telefon, fie au adus ofense operatorilor.
Astfel de apeluri reprezintă mai mult de jumătate din cele aproximativ 2,7 milioane de apeluri non-urgente recepționate în această perioadă, menționează Serviciul de Telecomunicații Speciale (STS) într-un comunicat.
O persoană din Iași a apelat în mod abuziv numărul 112 de peste 15 mii de ori în ultimele 8 luni, ceea ce înseamnă o medie zilnică de 62 de apeluri.
Alte persoane din Mureș și Botoșani au sunat numărul unic de urgență de peste 7 mii, respectiv 5 mii de ori de la începutul anului.
Apelurile abuzive, cu glume și înjurături, au totalizat peste 50 de mii de minute (880 de ore) din timpul ce se putea aloca celor care au avut cu adevărat nevoie de ajutorul, menționează STS.
Sancțiuni pentru apelare abuzivă la 112
Apelarea abuzivă a Serviciului de urgență 112 se pedepsește cu amendă până la 2.000 de lei, iar dacă echipajele de intervenție se deplasează în teren și constată că a fost o alertare falsă, amenda poate ajunge la 4.000 de lei. O nouă contravenție, în interval de un an, se sancționează cu amendă de la 4.000 de lei la 8.000 de lei.
Apelarea repetată, cu rea intenție, a numărului 112, fără a avea o urgență ori pentru a aduce injurii operatorilor, constituie abuz și se sancționează, dar cel mai important, poate costa viața unei persoane care are nevoie urgent de ajutor, subliniază STS.
Citește și: Alarmă falsă cu bombă la un hotel din Timișoara













