Elevii cu 10 la Evaluarea Naţională şi la Bacalaureat ar putea fi premiaţi
Şi cadrele didactice care s-au ocupat de pregătirea lor vor putea fi premiate.
Articol de Victor Marin, Publicat: 05 Noiembrie 2024, 22:53 • Actualizat: 06 Noiembrie 2024, 00:39
Elevii care au obţinut media 10 la examenele de Evaluare Naţională şi Bacalaureat, precum şi cadrele didactice care s-au ocupat de pregătirea lor vor putea fi premiaţi de autorităţile locale.
Camera Deputaţilor, în calitate de for decizional, a adoptat proiectul de completare a Legii învăţământului preuniversitar, care prevede că valoarea stimulentelor financiare se acordă în baza unui regulament aprobat printr-o hotărâre a consiliului local judeţean sau a Consiliului General al Municipiului Bucureşti, în limita bugetului aprobat.
Conform Radio România Actualități, actul normativ urmează să fie transmis pentru promulgare preşedintelui.
Citește și: 3,2 milioane de euro, fonduri europene, pentru modernizarea învățământului superior din Reșita și Timișoara













