Elevii din unele județe, în vacanță de luni
Elevii iau pauză de la cursuri în școlile din Satu Mare, Maramureş, Arad, Dolj, Alba, Sibiu, Mureş, Suceava, Harghita, Braşov, Covasna, Neamţ, Botoşani, Iaşi, Bacău, Galaţi, Tulcea şi Constanţa.
Articol de Andrei Enache, Publicat: 21 Februarie 2025, 16:45 • Actualizat: 21 Februarie 2025, 18:29
Elevii din mai multe județe ale țării vor intra, începând de luni, în vacanță.
Între 10 februarie şi 2 martie, fiecare inspectorat școlar a decis în ce perioadă elevii din judeţul respectiv sau din Bucureşti vor avea vacanţă pentru o săptămână.
Astfel, între 17 şi 21 februarie au fost în vacanţă elevii din Bucureşti şi judeţele Ilfov, Bihor, Sălaj, Cluj, Timiş, Hunedoara, Caraş-Severin, Mehedinţi, Gorj, Vâlcea, Olt, Argeş, Teleorman, Dâmboviţa, Giurgiu, Prahova, Buzău, Călăraşi, Ialomiţa, Vrancea, Brăila şi Vaslui.
Între 24 şi 28 februarie, vor fi în vacanţă elevii din judeţele Satu Mare, Maramureş, Arad, Dolj, Alba, Sibiu, Mureş, Suceava, Harghita, Braşov, Covasna, Neamţ, Botoşani, Iaşi, Bacău, Galaţi, Tulcea şi Constanţa.
Următoarea vacanţă a copiilor este programată în perioada 18 aprilie - 27 aprilie.
Vacanţa de vară începe pe 21 iunie.













