Ilie Bolojan: Mulţumesc tuturor românilor pentru parcurgerea acestei perioade dificile
„Le mulţumesc pentru că înţeleg care este situaţia şi sunt convins că anul viitor, după ce aceste măsuri de corecţie îşi vor arăta efectele”, a declarat premierul.
Articol de Andrei Ilinca, Publicat: 12 Decembrie 2025, 13:52 • Actualizat: 12 Decembrie 2025, 13:52
Premierul Ilie Bolojan a mulțumit, vineri, românilor pentru răbdarea din ultimele luni, spunând că este convins că măsurile economice își vor arăta efectele anul viitor.
„Le mulţumesc tuturor românilor pentru parcurgerea acestei perioade dificile. Nici pentru ei nu este uşor, dar nici când ai o funcţie de responsabilitate şi eşti pus în situaţia să pui în practică măsuri care nu sună bine nu este uşor” , a spus premierul, în cadrul unei conferinţe de presă.
Şeful Guvernului a adăugat că are încredere în capacitatea României de a-şi redresa economia şi de a reveni pe o traiectorie de dezvoltare durabilă.
„Le mulţumesc pentru că înţeleg care este situaţia şi sunt convins că anul viitor, după ce aceste măsuri de corecţie îşi vor arăta efectele, vom putea să repunem economia pe baze sănătoase şi să creăm condiţii de dezvoltare în anii următori. Am încredere în România”, a afirmat Ilie Bolojan.
Citește și: Premierul Bolojan: Trebuie ridicată vârsta de pensionare peste tot













