Halep și Ruse, eliminate de la Hong Kong WTA 125
Simona Halep a fost învinsă de rusoaica Anna Blinkova, iar Gabriela Ruse a fost bătută de australianca Ajla Tomljanovic.
Publicat: 03 Octombrie 2024, 14:16 • Actualizat: 03 Octombrie 2024, 16:30
La turneul WTA 125 din Hong Kong, româncele s-au oprit, joi, în faza optimilor de finală.
Simona Halep (1130 WTA) a fost învinsă de rusoaica Anna Blinkova (78 WTA), scor 2-6, 1-6.
Partida a durat puțin peste o oră, relatează Radio România Actualități.
La rândul său, Gabriela Ruse (69 WTA) a fost eliminată de australianca Ajla Tomljanovic (107 WTA), scor 5-7, 3-6.
În runda inaugurală, românca a trecut de chinezoaica Qiang Wang.
Citește și: O sibiancă participă, în scop caritabil, la Ironmann Calella - Barcelona













