Noi suntem Radio România, sursa ta de încredere

Monica Niculescu şi Lin Zhu, învinse în finala turneului Trophee Clarins

Perechea româno-chineză a fost învinsă de Asia Muhammad (SUA) și Aldila Sutjiadi (Indonezia).

Articol de Victor Marin, Publicat: 18 Mai 2024, 14:34  • Actualizat: 18 Mai 2024, 14:44

Monica Niculescu şi chinezoaica Lin Zhu au pierdut, sâmbătă, finala probei de dublu din cadrul turneului Trophee Clarins, disputat la Paris.

În ultima act al competiției a triumfat perechea amercano-indoneziană formată din Asia Muhammad și Aldila Sutjiadi.

După puțin două ore de joc foarte echilibrat, Monica Niculescu și partenera ei au pierdut finala cu 2-1, după ce au câștigat setul al doilea.

În setul al treilea, în care au cedat la super tie-break, Monica şi Zhu au avut și o minge de meci.

Pe seturi, scorul a fost 7-6, 4-6, 11-9.

Pentru evoluția de la Trophee Clarins, Niculescu şi Zhu s-au ales cu un cec de 3.740 de euro şi 81 de puncte WTA.

Noul sezon de Superligă, la start
Sport 12 Iulie 2024, 07:35

De la ora 18 și de minute 30, adversare vor fi Farul Constanța și nou-promovata Unirea Slobozia, în direct la Radio România...

Corvinul Hunedoara a învins-o pe Paksi cu 4-0 în preliminariile Europa League
Sport 11 Iulie 2024, 22:11

Paksi a terminat pe locul 2 ediția trecută a campionatului maghiar și este și câștigătoarea Cupei Ungariei.

Wimbledon 2024: Paolini și Krejcikova, finalistele ediției
Sport 11 Iulie 2024, 19:37

Duelul de pe Terenul Central a durat 2 ore şi 51 de minute.

Trei brigăzi din România, delegate în preliminariile Campionatului European de fotbal feminin
Sport 11 Iulie 2024, 16:45

Meciurile sunt programate pe 12 și 16 iulie.

Un arbitru francez, la centrul finalei dintre Spania și Anglia
Sport 11 Iulie 2024, 15:15

Meciul se va disputa duminică, 14 iulie, de la ora 22:00, pe Olympiastadion din Berlin.