Noi suntem Radio România, sursa ta de încredere

Play-off Superliga: Farul - Sepsi, 1-4 | VIDEO

Grație acestei victorii, Sepsi OSK trece pe locul 5 în clasament.

Articol de Matei Pavel, Publicat: 03 Mai 2024, 22:41  • Actualizat: 04 Mai 2024, 18:07

Farul a suferit o înfrângere drastică în meciul cu Sepsi Sf.Gheorghe disputat la Ovidiu, vineri seară, în etapa a VIII-a din faza play-off a Superligii de fotbal.

Echipa oaspete a condus cu 3-0 la pauză, iar la final s-a impus cu 4-1, notează Radio România Constanța.

Grație acestei victorii, Sepsi OSK trece pe locul 5 în clasament, având 31 de puncte, iar Rapid București se află pe locul 6, cu 29 de puncte.

Echipa lui Gheorghe Hagi a jucat sub așteptări și rămâne pe a patra poziție a clasamentului cu 35 de puncte, fără șanse să mai obțină clasarea pe locul 2 pe care se află CFR Cluj (37 de puncte).

În minutul 42 al meciului, suporterii Farului și mai mulți spectatori de la tribuna B au lansat scandări xenofobe.

Arbitrul central Adrian Cojocaru a întrerupt partida aproape trei minute, până spiritele s-au calmat.

FC Botoșani - CS Mioveni, 1-0 în barajul pentru Superliga | VIDEO
Sport 17 Mai 2024, 22:24

Formația din Moldova a câștigat cu un gol marcat în minutul 93.

Gabriela Ruse, în semifinale la Trophee Clarins
Sport 17 Mai 2024, 22:15

În penultimul act al competiției de de la Paris, românca o va întâlni pe americanca Emma Navarro.

Volei masculin: România a învins Azerbaidjan în primul meci din Golden League
Sport 17 Mai 2024, 19:43

Azerbaidjan este gazda competiției masculine.

Triatlonistul Carol Popa, liderul juniorilor europeni
Sport 17 Mai 2024, 14:03

Tânărul a obţinut locul 2 în Portugalia, a încheiat al-6-lea în Turcia şi a prins podiumul în Italia.

Swiatek și Sabalenka, finaliste la Openul Italiei
Sport 17 Mai 2024, 05:02

Competiția de la Roma este dotată cu premii totale de peste 4,7 milioane de euro.

Reprezentativele de volei ale României debutează în Golden League
Sport 16 Mai 2024, 21:35

Primele meciuri din competiția feminină se dispută în Cehia. Turneul masculin începe în Azerbaidjan.

Meciul de baraj dintre Oţelul Galaţi şi Universitatea Cluj se va juca duminică
Sport 16 Mai 2024, 21:20

Câştigătoarea va înfrunta echipa de pe locul al treilea din play-off, având ca miza participarea în preliminariile Conference...

Emilia Corbu, campioană națională la floretă
Sport 16 Mai 2024, 20:20

De la campionatul național de floretă a lipsit Mălina Călugăreanu, calificată la Jocurile Olimpice de la Paris.