Angajaţii AJPIS Caraş-Severin, din nou în stradă
Angajații își manifestă nemulțumirea față de propunerea Guvernului de majorare a salariilor în două tranșe egale, din 2024.
Publicat: 29 Decembrie 2023, 11:51
În cursul zilei de 28 decembrie, angajații AJPIS Caraș-Severin au reluat protestele spontane, pentru a-și arăta nemulțumirea față de propunerea Guvernului de majorare a salariilor în două tranșe egale, de la 1 ianuarie 2024, respectiv de la 1 iunie 2024.
| Citește și: Aproximativ 100 de poliţişti au protestat în faţa Prefecturii Mureş
Protestele s-au desfășurat în intervalul orar 12:30-13:30, fără perturbarea activității instituției.
Protestele vor continua și în zilele următoare, relatează Radio România Reșița.













