ARAD: 2 indivizi, prinşi când vindeau 5.500 de comprimate de ecstasy
Inculpaţii au procurat, deţinut şi comercializat comprimate de ecstasy în schimbul unor sume cuprinse între 100 şi 12.500 lei.
Articol de Andrei Enache, Publicat: 25 Februarie 2025, 10:19 • Actualizat: 25 Februarie 2025, 11:17
Procurorii arădeni au reținut doi indivizi acuzați de trafic de droguri de mare risc.
Inculpaţii au procurat, deţinut şi comercializat comprimate de ecstasy în schimbul unor sume cuprinse între 100 şi 12.500 lei.
Cei doi inculpaţi au fost prinşi în flagrant în momentul în care au vindeau 5.500 comprimate cu suma de 27.500 euro.
Ulterior, au fost efectuate percheziţii domiciliare pe raza judeţelor Arad şi Timiş, fiind ridicate cantităţi de canabis, un cântar electronic, două autoturisme, 80 baxuri de ţigări de contrabandă cu valoarea de piaţă estimată la 120.000 de euro, precum şi alte mijloace de probă.
Judecătorul de drepturi şi libertăţi din cadrul Tribunalului Arad a dispus, luni, arestarea preventivă a inculpaţilor.
Citește și: Polițist constănțean, prins băut la volan













