ARAD: Pisică salvată dintr-o fântână adâncă | VIDEO
Proprietarul felinei, un bărbat din localitatea Zădăreni, a sunat la 112 pentru a cere ajutor.
Publicat: 10 Ianuarie 2024, 10:07
Pompierii arădeni au salvat o pisică dintr-o fântână adâncă de 10 metri, relatează Radio România Timișoara.
Un bărbat din localitatea Zădăreni, situată aproape de municipiul Arad, a sunat la 112 pentru a cere ajutor.
“Pompierii militari din cadrul Detaşamentului Arad au intervenit cu o autospecială cu modul pentru descarcerare pentru a salva o pisică căzută într-o fântână, în localitatea Zădăreni, pe strada Pompierilor. Pentru salvarea ei, pompierii au utilizat accesoriile din dotarea autospecialei şi au coborât în fântâna adâncă de peste 10 metri, reuşind să o aducă la suprafaţă în siguranţă. Nu ştim a câta viaţă şi-a sărbătorit-o, însă presupunem că nu a ales întâmplător să se aventureze pe strada Pompierilor, întrucât ştia că pentru noi, pompierii arădeni, fiecare viaţă contează”, a transmite Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă Arad.
Felina salvată a fost predată stăpânului.













