ARGEȘ: Un bărbat și-a înjunghiat soția de 76 de ani, în urma unui conflict
Victimei i-au fost acordate primele îngrijiri, fiind ulterior preluată de un echipaj medical.
Articol de Diana Oprea, Publicat: 08 August 2025, 18:19 • Actualizat: 08 August 2025, 18:19
Un bărbat și-a înjunghiat soția în vârstă de 76 de ani în locuința lor din municipiul Pitești, vineri, în urma unui conflict, transmite Inspectoratul de Poliţie Judeţean (IPJ) Argeş.
„Poliţiştii Secţiei 3 Poliţie Piteşti au fost sesizaţi cu privire la faptul că o femeie de 76 de ani ar fi avut un conflict cu soţul acesteia, de 77 de ani, care ar fi înţepat-o cu un cuţit. Poliţiştii s-au deplasat cu operativitate la locuinţa acestora, depistându-l pe bărbatul în cauză”, se precizează într-o informare transmisă de IPJ Argeş.
Conform aceleiaşi surse, victimei i-au fost acordate primele îngrijiri, fiind ulterior preluată de un echipaj medical. Cercetările în acest caz au fost preluate de poliţişti de investigaţii criminale, pentru stabilirea cu exactitate a împrejurărilor în care s-a produs incidentul şi luarea măsurilor legale care se impun, notează Agerpres.
Citește și: Bărbat reținut după ce a urmărit, agresat și sechestrat un tânăr în zona Valea Pomilor, județul Sălaj













