BOTOȘANI: Un adolescent a fost reţinut după ce ar fi ucis un bărbat
„În urma deplasării la faţa locului s-a constatat că sesizarea se confirmă, victima prezenta leziuni în zona capului. De asemenea, persoana bănuită de comiterea faptei se află în custodia poliţiei”, au precizat oficialii IPJ.
Articol de Ana-Maria Anitoiu, Publicat: 23 Noiembrie 2025, 13:10 • Actualizat: 23 Noiembrie 2025, 13:11
Un adolescent în vârstă de 17 ani a fost reținut de poliţiştii din Botoşani după ce, în cursul dimineţii de duminică, 23 noiembrie, ar fi ucis un bărbat alături de care lucra la o fermă de vaci din localitatea Vorniceni, au anunţat reprezentanţii Inspectoratului de Poliţie Judeţean (IPJ).
Potrivit reprezentanților IPJ, victima este un bărbat în vârstă de 48 de ani, care a fost lovit în cap cu o cazma.
„Poliţiştii din cadrul Secţiei de Poliţie nr. 9 Vlăsineşti au fost sesizaţi cu privire la faptul că un bărbat de 48 de ani, din comuna Vorniceni, a fost găsit decedat la o fermă din aceeaşi localitate.
În urma deplasării la faţa locului s-a constatat că sesizarea se confirmă, victima prezenta leziuni în zona capului. De asemenea, persoana bănuită de comiterea faptei se află în custodia poliţiei”, au precizat oficialii IPJ, potrivit Agerpres.
Cercetările sunt efectuate de către Parchetul de pe lângă Tribunalul Botoşani sub aspectul comiterii infracţiunii de omor.













