BRAȘOV: Caravana TIFF Unlimited, la Centrul Cultural Reduta
În perioada 12-14 septembrie, vor fi proiectate în premieră filme românești și străine.
Articol de Diana Oprea, Publicat: 10 Septembrie 2025, 12:42 • Actualizat: 10 Septembrie 2025, 12:42
Caravana TIFF Unlimited ajunge la Brașov între 12 și 14 septembrie. Centrul Cultural Reduta va găzdui proiecții de filme românești și străine, în premieră.
Programul proiecțiilor de film
Vineri, 12 septembrie, va fi proiectat cel mai nou film al regizorului hitului „Perfect necunoscuţi”, „Eu, tu și cei din mintea noastră”, relatează Radio România Brașov.
Ziua de sâmbătă, 13 septembrie, începe de la ora 17:00, cu proiecția thriller-ului „Sub acoperire”, iar de la ora 19:30 va fi proiectat filmul „Pădurea de molizi”, în avanpremieră națională și în prezența regizorului Tudor Giurgiu și actorului Mircea Andreescu.
Caravana Tiff Unlimited se încheie duminică, 14 septembrie, cu două proiecții în premieră. De la ora 17:00, este proiectat cel mai nou film al regizorului Michel Franco, „Dreams: La granița dintre lumi”, iar de la ora 19:30, evenimentul va continua cu proiecția filmului „Animale de pradă”.
Programul complet și biletele sunt disponibile online.
Citește și: Opera Națională Română din Iași prezintă Gala extraordinară „Magia serii în sunet şi lumină”













