BUCUREȘTI: Indagra 2025, cea mai mare expoziție agricolă din țară, la Romexpo
În perioada 29 octombrie - 2 noiembrie vor avea loc dezbateri despre inovaţie şi sustenabilitate în agricultura României, expoziții de exemplare vii și programe demonstrative.
Articol de Diana Oprea, Publicat: 29 Octombrie 2025, 12:04 • Actualizat: 29 Octombrie 2025, 12:04
Evenimentul Indagra 2025 debutează, miercuri, la Centrul expoziţional Romexpo din București. În cadrul acestuia, participă 420 de companii din domeniile agricol şi alimentar din 20 de ţări.
Manifestarea concepută ca o platformă de dialog, colaborare şi acţiune aduce împreună, până pe 2 noiembrie, toţi „actorii” lanţului agroalimentar românesc, pentru a discuta deschis despre soluţii, investiţii şi parteneriate concrete.
Vor avea loc dezbateri despre inovaţie, rezilienţă şi sustenabilitate în agricultura României, dar şi despre identitatea, competitivitatea şi oportunităţile produselor româneşti, scrie Radio România Actualități.
De asemenea, vor fi organizate programe demonstrative şi competiţii, precum Campionatul Internaţional de Pizza. Ediţia 2025 include şi o zonă cu exemplare vii de ovine, bovine şi păsări, şi poate fi vizitată între orele 9 şi 18.
Citește și: Programul „Tineri Lideri pentru Agricultură”, lansat de Clubul Fermierilor Români













