BUCUREȘTI: O femeie a murit după ce a căzut de la etajul unui imobil din Sectorul 3
Trupul neînsufleţit a fost transportat la Institutul Naţional de Medicină Legală pentru efectuarea necropsiei
Articol de Iulian Busan, Publicat: 13 Mai 2026, 11:13 • Actualizat: 13 Mai 2026, 11:13
O femeie în vârstă de 53 de ani și-a pierdut viața, marți, după ce a căzut de la etajul superior al unui imobil din Sectorul 3 al Capitalei, a anunțat miercuri Direcţia Generală de Poliţie a Municipiului Bucureşti (DGPMB).
În jurul orei 15.50, polițiștii Secției 11 au fost sesizați că o persoană s-ar fi precipitat de la un etaj superior al unui bloc din Sectorul 3.
Trupul neînsufleţit, transportat la INML
În ciuda eforturilor, echipajul SMURD prezent la fața locului a fost nevoit să declare decesul femeii, relatează Agerpres.
Ulterior, polițiștii au asigurat și delimitat locul, iar cazul a fost preluat de Serviciul Omoruri.
„Cercetările sunt continuate de către Parchetul de pe lângă Tribunalul Bucureşti, împreună cu Serviciul Omoruri, în vederea stabilirii situaţiei de fapt şi a împrejurărilor în care s-a produs evenimentul”, arată sursa citată.
Trupul neînsufleţit a fost transportat la Institutul Naţional de Medicină Legală pentru efectuarea necropsiei.
Citește și: Trupul unui bărbat, descoperit în apele Dunării, în Dolj













