BUCUREȘTI: O tânără a murit după ce a căzut de pe o trotinetă electrică
Pe respectivul moped se mai afla o persoană.
Articol de Andrei Enache, Publicat: 25 Aprilie 2026, 00:34 • Actualizat: 25 Aprilie 2026, 06:45
O tânără şi-a pierdut viaţa într-un accident produs, vineri, pe Bulevardul Unirii din Capitală
În vârstă de 35 de ani, victima a căzut de pe o trotinetă electrică, pe care se mai afla încă o persoană.
''La data de 24 aprilie, în jurul orei 16:55, Brigada Rutieră a fost sesizată prin intermediul SNUAU 112 cu privire la producerea unui accident de circulaţie care a avut loc pe bd. Unirii. Din informaţiile existente la acest moment, două persoane de naţionalitate străină se deplasau cu trotineta electrică pe bd.Unirii, iar când au ajuns în dreptul imobilului cu nr. 35, în circumstanţe care vor fi stabilite după finalizarea cercetărilor, ar fi pierdut controlul asupra direcţiei de mers, moment în care au căzut pe trotuar'', precizează Poliţia Capitalei, citată de Agerpres.
Tânăra a fost transportată la spital, dar eforturile medicilor de a o ține în viață au fost zadarnice.
Potrivit Radio România București FM, cercetările sunt continuate de poliţiştii Brigăzii Rutiere în vederea stabilirii cu exactitate a cauzelor şi împrejurărilor în care s-a produs accidentul.
Citește și: Autospecială SMURD, lovită de tren în județul Timiș













