BUZĂU: Două persoane au căzut dintr-o barcă într-un canal de apă
Un bărbat a fost găsit în şoc hiportermic, iar o femeie a fost resuscitată dintr-un stop cardio-respirator.
Articol de Andrei Enache, Publicat: 23 Aprilie 2026, 20:48 • Actualizat: 23 Aprilie 2026, 20:53
Două persoane au ajuns la spital, joi seară, după ce au căzut dintr-o barcă într-un canal de apă din localitatea buzoiană Cândeşti.
Un bărbat a fost găsit în şoc hiportermic, iar o femeie a fost resuscitată dintr-un stop cardio-respirator.
Potrivit Inspectoratului pentru Situații de Urgență Buzău, victima a răspuns manevrelor, prezentând semne vitale.
Ambele persoane au fost transportate cu ambulanțele la spital.













