CONSTANȚA: Mai multe persoane s-au simțit rău după ce au fost la piscina terapeutică a unui centru medical din Eforie Nord
Două persoane au fost transportate la spital.
Articol de Andrei Enache, Publicat: 25 Aprilie 2026, 16:45 • Actualizat: 25 Aprilie 2026, 18:23
Mai multe persoane s-au simțit rău, sâmbătă, după ce au fost la piscina terapeutică a unui centru medical din stațiunea constănțeană Eforie Nord.
Pompierii au fost solicitaţi să intervină la fața locului prin apel 112.
2 dintre victime au fost transportate la Spitalul Judeţean Constanţa.
O echipă a Direcției de Sănătate Publică :Constanţa ar urma să facă verificări la centrul medical.













