DÂMBOVIȚA: Un autoturism s-a răsturnat pe DN 7. 3 răniți, transportați la spital
Poliţiştii au deschis dosar penal pentru vătămare corporală din culpă.
Articol de Iulian Busan, Publicat: 01 Aprilie 2026, 11:58 • Actualizat: 01 Aprilie 2026, 11:57
Un accident rutier în urma căruia trei persoane au fost rănite a avut loc, miercuri, pe DN 7, în localitatea Sălcuţa, a informat Inspectoratul de Poliţie Judeţean (IPJ) Dâmboviţa.
Potrivit IPJ Dâmbovița, un bărbat aflat la volanul unui autoturism a intrat într-un sens giratoriu, după care s-a răsturnat cu mașina
La faţa locului s-a intervenit cu o autospecială de stingere cu apă şi spumă, o autospecială de descarcerare, două echipaje SMURD şi o ambulanţă.
Victimele au fost transportate la spital
„Din cercetările preliminare s-a stabilit că un bărbat, de 52 de ani, din comuna Ludeşti, în timp ce ar fi condus un autoturism pe DN 7, în localitatea Sălcuţa, la pătrunderea în sensul giratoriu, ar fi pierdut controlul asupra direcţiei de deplasare şi s-ar fi răsturnat”, au precizat reprezentanţii IPJ Dâmboviţa.
În urma accidentului, şoferul şi doi pasageri în autoturism, în vârstă de 56 şi 57 de ani au fost răniţi.
Potrivit Agerpres, victimele au fost transportate la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale.
Şoferul a fost testat în vederea depistării consumului de alcool, însă rezultatul a fost negativ.
Poliţiştii au deschis dosar penal pentru vătămare corporală din culpă.
Citește și: Accident cu 2 răniți, produs pe DN 28B, la Frumușica













