HUNEDOARA: 4 răniți în urma unui accident rutier
Victimele au fost transportate la spital.
Articol de Andrei Enache, Publicat: 24 Noiembrie 2024, 16:51 • Actualizat: 24 Noiembrie 2024, 16:57
4 persoane au fost rănite în urma unui accident de circulaţie produs, duminică după-amiază, la ieşirea de pe autostrada A1 spre DN7, în zona Orăştie.
Victimele au fost transportate la spital, anunță Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă Hunedoara.
Potrivit Agerpres, mai multe echipaje de prim ajutor au intervenit la faţa locului.
”Pompierii Detaşamentului Orăştie au intervenit, în urmă cu puţin timp, cu o autospecială de descarcerare şi o ambulanţă SMURD, la ieşirea de pe autostrada A1 pe DN 7, unde a fost semnalat un accident rutier. Pentru misiune au fost alocate şi 3 echipaje ale Serviciului de Ambulanţă Judeţean”, a precizat ISU Hunedoara.
Temporar, circulaţia în zona accidentului s-a desfăşurat alternativ.
Citește și: Poliţist de frontieră, găsit împuşcat în cap













