HUNEDOARA: Doi poliţişti au salvat un bărbat care încerca să-şi ia viaţa
Însuși bărbatul a sunat la 112.
Articol de Victor Marin, Publicat: 30 Ianuarie 2026, 20:38
Doi poliţişti au reuşit să salveze, la limită, viaţa unui bărbat de 45 de ani, din comuna Ghelari.
Chiar bărbatul a fost cel care a sunat la numărul de urgenţă 112, fără să mai poată comunica apoi cu operatorul, existând suspiciunea unei tentative de suicid, a informat vineri Inspectoratul de Poliţie Judeţean (IPJ) Hunedoara.
După primirea apelului, o patrula de poliţie din localitatea Ghelar, s-a deplasat de urgenţă spre locul indicat de operatorul 112.
Cei doi poliţişti au străbătut peste 300 de metri prin zăpadă, pe întuneric, pentru a ajunge la locuinţa bărbatului.
" (...) La faţa locului a sosit şi un echipaj de ambulanţă, care l-a transportat pe bărbat la UPU Hunedoara pentru îngrijiri medicale de specialitate", a detaliat sursa citată.
Starea acestuia este stabilă, fiind sub supraveghere medicală.
Citește și: Polițiștii de frontieră au descoperit motociclete de 30.000 de euro, căutate în Cehia













