Locomotiva unui tren a luat foc pe ruta Râmnicu Vâlcea–Sibiu
Călătorii au fost evacuaţi, fără a exista victime.
Articol de Andrei Enache, Publicat: 20 Mai 2026, 19:23 • Actualizat: 21 Mai 2026, 19:27
Un incendiu a izbucnit, miercuri, la locomotiva unui tren care circula pe ruta Râmnicu Vâlcea - Sibiu.
Călătorii au fost evacuaţi, fără a exista victime.
Întrucât incendiul se manifestă cu degajare de fum, traficul feroviar şi cel rutier, pe DN 7, au fost oprite temporar în zona localităţii Câineni, pentru a permite intervenţia echipajelor specializate.
Centrul Infotrafic al Poliției Române estimează reluarea normală a circulaţiei după ora 20:00.













