PRAHOVA: Tânăr în stare gravă după ce s-a urcat pe un tren şi s-a electrocutat
Incidentul a avut loc în Gara Bușteni.
Articol de Victor Marin, Publicat: 11 Mai 2026, 21:16
Un tânăr de 21 de ani a fost grav rănit, luni, după ce s-a urcat pe un tren în Gara Buşteni şi s-a electrocutat.
"Conform informaţiilor primite până în acest moment, este vorba despre o persoană care s-a urcat pe un vagon de transport produse petroliere, care era fără încărcătură, şi s-a electrocutat", a informat Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă (ISU) Prahova.
Victima a suferit arsuri la nivelul toracelui anterior şi posterior, precizează Agerpres.
Acesta a fost intubat şi a fost preluat de echipajul elicopterului SMURD sosit la faţa locului, urmând să fie dus la spital.
Citește și:













