TIMIȘOARA: Incendiu în baia unui salon de la Spitalul Județean
Incendiul, care se manifesta la un ventilator, a fost lichidat rapid.
Articol de Andrei Enache, Publicat: 29 Iulie 2025, 08:17 • Actualizat: 29 Iulie 2025, 08:20
Pompierii au intervenit la Spitalul Judeţean Timişoara, unde a fost semnalată o degajare de fum în baia unui salon din cadrul Secţiei Diabet Nutriţie şi Boli Metabolice.
Incendiul, care se manifesta la un ventilator, a fost lichidat rapid.
Nu s-au înregistrat victime şi nu s-a impus evacuarea persoanelor, potrivit Agerpres.
Doi pacienți din salonul învecinat au părăsit încăperea.
rLa faţa locului s-au deplasat 35 de pompieri din cadrul celor două Detaşamente din Timişoara, cu două autospeciale de primă intervenţie şi comandă, patru autospeciale de stingere, două autospeciale de intervenţie şi lucru la înălţime şi o autospecială de transport personal şi victime multiple.













