VRANCEA: Doi morți după ce un autoturism a intrat într-un cap de pod şi a luat foc, la Vârteşcoiu
Alte două persoane au fost rănite în accident.
Articol de Andrei Enache, Publicat: 13 Mai 2026, 06:40 • Actualizat: 13 Mai 2026, 07:07
Două persoane au murit şi alte două au fost rănite într-un accident produs, în noaptea de marţi spre miercuri, pe un drum judeţean din Vrancea.
Un autoturism a intrat într-un cap de pod şi a luat foc, pe DJ 205C, în comuna Vârteşcoiu.
Cele două victime decedate au fost găsite carbonizate în maşină.
Potrivit IPJ Vrancea, cauza probabilă a producerii accidentului ar fi viteza excesivă.
Polițiștii continuă cercetările.
Citește și: România, cea mai ridicată rată din UE a deceselor cauzate de accidente rutiere (Eurostat)













