București: O femeie s-a aruncat în fața metroului
Poliţiştii şi echipajele de prim-ajutor au ajuns rapid la faţa locului şi intervin acum pentru a salva femeia.
Articol de Andrei Ilinca, Publicat: 01 Aprilie 2025, 18:16 • Actualizat: 01 Aprilie 2025, 18:24
O femeie s-a aruncat, marţi, în faţa trenului într-o staţie de metrou din Sectorul 5, când acesta intra în staţie, informează Poliţia Capitalei.
Poliţiştii şi echipajele de prim-ajutor au ajuns rapid la faţa locului şi intervin acum pentru a salva femeia.
„Activităţile sunt în desfăşurare, iar cercetările sunt continuate de Brigada de Poliţie pentru Transportul Public - Serviciul Poliţie Metrou, pentru a stabili cu exactitate condiţiile în care s-a produs incidentul”, precizează Direcţia Generală de Poliţie a Municipiului Bucureşti.
Citește și: Contractul pentru linia de metrou către Aeroportul Otopeni, semnat de Metrorex













