Cum va fi afectată România de tarifele vamale impuse de SUA. Expert: Impactul asupra economiei globale va fi extrem de negativ
„Dacă rămân definitive, impactul asupra economiei globale va fi extrem de negativ, ceea ce înseamnă o aversiune mare pe piață. O aversiune mare pe piață am mai avut când a început criza în 2009”
Articol de Andrei Ilinca, Publicat: 04 Aprilie 2025, 11:28 • Actualizat: 04 Aprilie 2025, 11:28
Adrian Codirlașu, președinte al Asociației Profesioniștilor în Investiții din România, a vorbit, vineri, la Apel Matinal, despre modalitățile în care România va putea fi afectată de taxele vamale impuse de Statele Unite pentru importurile din Uniunea Europeană.
„Sunt riscuri și le-aș pune pe două paliere. Unu, cel indirect; companiile din România produc pentru companii din Germania, Franța, Marea Britanie, care exportă mai departe în Statele Unite și care vor fi lovite de aceste tarife. Deci indirect vom fi și noi afectați și s-ar putea în acele sectoare chiar se piardă niște locuri de muncă.
Canalul doi: aversiune la risc; șocul este extrem, extrem de mare și dacă tarifele rămân la nivelul pus, eu tot cred că e doar în scop de negociere, nu definitiv. Dacă rămân definitive, impactul asupra economiei globale va fi extrem de negativ, ceea ce înseamnă o aversiune mare pe piață. O aversiune mare pe piață am mai avut când a început criza în 2009 la noi și, la fel, ne-a prins supraîndatorați.
Deci și aici aș fi foarte atent, în sensul că s-ar putea să vină un episod de aversiune puternică pe piață. Vedem și bursele americane, au scăzut extrem de mult, și atunci, capacitatea României de a se finanța să aibă de suferit”, a declarat Adrian Codirlașu, la Radio România Actualități.
Domeniile de expunere ale României
În privința domeniilor economice în care România este cea mai expusă, expertul precizează că industria auto, în special, va fi afectată.
„Aș spune în special pe industria auto. Noi, companiile românești produc piese, subcomponente pentru industria auto germană care deja era pe scădere, se accentuează această scădere.
Însă aici e și un lucru pozitiv, în programul nou de reînarmare al Uniunii Europene; companiile din industria auto germană probabil că se vor reprofila sau își vor reprofila o parte din activitate și pe partea asta, pe domeniul apărării. Și atunci va fi cerere externă pentru, la fel, piese, subcomponente, de care și companiile românești vor beneficia.
De asemenea, pe cel de-al doilea canal avem, totuși, o mare oportunitate ca să evităm imposibilitatea de a finanța deficitele noastre extrem de mari - să luăm fonduri europene care sunt extrem de mari. Anul trecut n-am luat nimic, aproape zero fonduri, în contextul anului electoral și n-am vrut să facem acele reforme /pe care/ să le facem și n-am luat banii.
Dar banii sunt acolo, îi putem lua și aș spune că ar face diferența între recesiune și creșterea economică, modestă, dar creștere economică acei bani”, a mai spus Codirlașu.
Bursele mondiale au reacționat la tarifele vamale
Piețele bursiere din Asia și Australia au continuat să scadă, vineri, pentru a doua zi consecutivă, în timp ce tarifele impuse de SUA alimentează temerile de recesiune mondială.
Acțiunile europene au scăzut, conduse de declinul sectoarelor sensibile la tarife, cum ar fi comerțul cu amănuntul și de lux, deși vânzarea a fost mult mai atenuată, STOXX 600 a scăzut cu 1,7%, în timp ce euro a urcat cu peste 1,5%.
De altfel, piețele americane au încheiat ziua de joi cu cea mai mare pierdere zilnică de la începutul pandemiei, iar cei mai bogați oameni ai planetei au pierdut într-o singură zi 208 miliarde de dolari.
Tarifele de 20% pentru Uniunea Europeană și 54% pentru China urmează să intre în vigoare pe 9 aprilie.
Citește și: Scăderile pe bursele internaționale continuă, alimentând temerile de recesiune mondială













