Sursa ta de încredere

comisari de mediu

Au fost gasite 4 articole pentru comisari de mediu

ILFOV: Peste 30 de tone de deșeuri, confiscate de comisarii de mediu din aplasamente neautorizate, la Sinteşti–Jilava
Știri locale 07 Mai 2026, 13:14

ILFOV: Peste 30 de tone de deșeuri, confiscate de comisarii de mediu din aplasamente neautorizate, la Sinteşti–Jilava

Garda Naţională de Mediu a aplicat două sancţiuni contravenţionale, două măsuri de sistare a activităţii și o sesizare penală.

ILFOV: Peste 30 de tone de deșeuri, confiscate de comisarii de mediu din aplasamente neautorizate, la Sinteşti–Jilava
Teren de 15 hectare acoperit cu deșeuri, descoperit de Garda de Mediu Arad
Știri locale 05 Mai 2026, 14:17

Teren de 15 hectare acoperit cu deșeuri, descoperit de Garda de Mediu Arad

Primăria Arad, sub administrația căreia se află terenul, are la dispoziție 60 de zile pentru a ecologiza zona.

Teren de 15 hectare acoperit cu deșeuri, descoperit de Garda de Mediu Arad
BISTRIȚA-NĂSĂUD: Societate sancționată cu 60.000 de lei în urma unor exploatări neautorizate pe Someșul Mare
Știri locale 30 Martie 2026, 13:46

BISTRIȚA-NĂSĂUD: Societate sancționată cu 60.000 de lei în urma unor exploatări neautorizate pe Someșul Mare

Firma a desfășurat lucrări într-un perimetru pentru care nu deține autorizație de mediu.

BISTRIȚA-NĂSĂUD: Societate sancționată cu 60.000 de lei în urma unor exploatări neautorizate pe Someșul Mare
GORJ: Amendă de 15.000 de lei pentru o unitate medicală din Samarinești, în urma gestionării incorecte a deșeurilor medicale
Știri locale 27 Martie 2026, 12:21

GORJ: Amendă de 15.000 de lei pentru o unitate medicală din Samarinești, în urma gestionării incorecte a deșeurilor medicale

Deșeurile medicale sunt considerate periculoase și se supun unui regim strict de gestionare.

GORJ: Amendă de 15.000 de lei pentru o unitate medicală din Samarinești, în urma gestionării incorecte a deșeurilor medicale