Noi suntem Radio România, sursa ta de încredere

CFR Cluj se desparte de portarul Cristi Bălgrădean

Ajuns în Gruia în vara anului 2020, jucătorul a apărat poarta echipei ardelene în 66 de partide.

Articol de Matei Pavel, Publicat: 11 Iunie 2024, 15:18  • Actualizat: 11 Iunie 2024, 15:27

Clubul CFR Cluj a anunţat, marți, încheierea colaborării cu portarul Cristi Bălgrădean, al cărui contract a ajuns la final.

Ajuns în Gruia în vara anului 2020, jucătorul a apărat poarta echipei ardelene în 66 de partide, între care 20 din competiţiile europene.

Alături de CFR Cluj, Cristi Bălgrădean a obţinut două titluri de campion şi o Supercupă alături de CFR Cluj.

Recent, clubul a obţinut serviciile mijlocaşului Andrei Artean. Fotbalist cu experiență format la Farul Constanța, acesta a fost recrutat de la Apollon Limassol.

Elevii lui Dan Petrescu vor evolua în Conference League.

EURO 2024: Două curse speciale TAROM pentru cei care vor să meargă la meciul dintre România și Slovacia
Sport 21 Iunie 2024, 18:54

Meciul Slovacia-România se joacă miercuri, 26 iunie, de la ora 19, la Frankfurt.

EURO 2024: Slovacia - Ucraina, 1-2
Sport 21 Iunie 2024, 18:16

La pauză, Slovacia conducea cu 1-0. Ucraina a câștigat cu un gol marcat în minutul 80.

Luptătorul Răzvan Arnăut s-a calificat la Jocurile Olimpice de la Paris
Sport 21 Iunie 2024, 15:24

Delegația României a ajuns la 93 de sportivi calificați (la 15 sporturi) la Jocurile Olimpice.

EURO 2024: Spania s-a calificat în optimile competiției
Sport 21 Iunie 2024, 00:19

Ibericii au maximum de puncte după două meciuri.

Horia Colibăşanu, într-o nouă expediţie | VIDEO
Sport 20 Iunie 2024, 21:25

Alpinistul timişorean va încerca o ascensiune pe Gasherbrum II (Pakistan).

Ana Bogdan va evolua la JO 2024
Sport 20 Iunie 2024, 18:42

Calificarea a venit ca urmare a prezenței la turneul de la Roland-Garros, unde a ajuns până în turul trei.

EURO 2024: Slovenia - Serbia, 1-1
Sport 20 Iunie 2024, 18:15

Sârbii au egalat în ultima fază a meciului. Partida a fost arbitrată de românul Istvan Kovacs.

CE de natație: Ştafeta României, în finala de 4x100 metri
Sport 20 Iunie 2024, 12:36