HARGHITA: Persoană surprinsă sub pământ la Sâncrăieni
Victima a fost extrasă.
Articol de Diana Oprea, Publicat: 17 Iulie 2025, 16:14 • Actualizat: 17 Iulie 2025, 16:14
O persoană care săpa un șanț în localitatea Sâncrăieni a fost surprinsă sub pământ până la nivelul membrelor inferioare, transmite ISU Harghita.
La locul evenimentului s-au deplasat două echipaje de pompieri din cadrul Detașamentului Miercurea Ciuc, cu un autocamion și o autospecială de intervenție, precum și un echipaj al Serviciului Județean de Ambulanță.
De asemenea, a fost solicitat în sprijin containerul multirisc, precizează sursa citată. Victima a fost extrasă la ora 15.30 și a fost preluată și transportată la spital pentru îngrijiri medicale de specialitate, menționează Radio România Târgu Mureș.
Citește și: Incendiu izbucnit la un TIR, în comuna Ghimpaţi, județul Giurgiu













