Bernadette Szocs şi Eduard Ionescu, campioni la WTT Star Contender Chennai 2026
Românii s-au impus în proba pe care au dominat-o la masa de joc de-a lungul zilelor de concurs din India.
Articol de Matei Pavel, Publicat: 15 Februarie 2026, 13:17 • Actualizat: 15 Februarie 2026, 13:19
Bernadette Szocs şi Eduard Ionescu au cucerit medaliile de aur, duminică, în proba de dublu mixt la WTT Star Contender Chennai 2026.
Românii s-au impus în proba pe care au dominat-o la masa de joc de-a lungul zilelor de concurs din India, notează Radio România Sport.
În ultima zi, perechea tricoloră a oferit o demonstraţie de forţă la masa de joc în finala contra cuplului indian Yashaswini Ghorpade/Harmeet Desai.
Românii au gestionat momentele de joc într-un prim set echilibrat, iar în al doilea, în care a cedat doar două puncte, şi-a eficientizat jocul cu lovituri şi mişcări precise în faţa adversarilor.
Bernadette Szocs şi Eduard Ionescu au menţinut ritmul superior până la final şi au ridicat primul trofeu WTT cucerit împreună după 3-0 (11-9, 11-2, 11-8) în finala din Chennai.













