Noi suntem Radio România, sursa ta de încredere

Play-out Superliga: Hermannstadt - Universitatea Cluj, 1-1 | VIDEO

U Cluj a egalat în minutul 97, la ultima fază a meciului.

Articol de Victor Marin, Publicat: 07 Aprilie 2024, 16:51  • Actualizat: 07 Aprilie 2024, 17:23

Hermannstadt a dechis scorul în minutul 31, când Ianis Stoica a profitat de o bâlbâială în lanț a foștilor săi colegi. Până în iarnă, Ianis Stoica a fost jucătorul Univesitatății Cluj. Șutul său a fost singurul trimis pe poartă de Hermannstadt în această partidă.

Meciul a fost dominat clar de Universitatea Cluj, care a cadrat 6 șuturi pe poartă, a trimis alte 6 șuturi pe lângă poartă (față de două ale formației sibiene) și a avut posesie 56%, însă portarul lui Hermannstadt, Cătălin Căbuz, a fost în zi mare.

Gol marcat în ultimul minut și mulți nervi

Roguljic, Chipciu, Nistor, Silaghi și Popa s-au întrecut în ratări, însă ultimul, intrat în repriza a doua, a adus egalarea pentru U Cluj în minutul 97, la ultima fază a meciului. Pasă decisivă (a 12-a din acest sezon, în toate competițiile) a venit de la veteranul Dan Nistor.

Meciul s-a încheiat cu o bătaie generală în urma căreia Bogdan Mitrea, jucător nefolosit de Universitatea Cluj în această partidă, a primit cartonașul roșu.

Cristina Neagu a fost nominalizată la Premiile de Excelenţă ale Federaţiei Europene de Handbal 2024
Sport 12 Iunie 2024, 12:50

Jucătorii, antrenorii, presa selecţionată de EHF şi fanii pot participa la vot, fiecare grup având o pondere de 25% în...

Erik ten Hag rămâne antrenor al Manchester United
Sport 12 Iunie 2024, 11:54

Gruparea de pe Old Trafford a încheiat un nou sezon sub aşteptări în Premier League.

Elevii selecționerului Edward Iordonescu își pregătesc debutul la EURO 2024
Sport 12 Iunie 2024, 10:16

România va întâlni Ucraina, pe 17 iunie, la Munchen.

EURO 2024: Accidentat, polonezul Lewandowski va rata primul meci al echipei sale
Sport 11 Iunie 2024, 20:33

Duminică, 16 iunie, Polonia va întâlni Olanda în primul meci al celor două naționale la Campionatul European de Fotbal.

Drăguşin, în cantonamentul EURO 2024: Începem cu gândul să trecem de faza grupelor
Sport 11 Iunie 2024, 15:42

România va debuta la EURO 2024 pe 17 iunie, împotriva Ucrainei, la Munchen.

România are 11 reprezentanți la Europenele de nataţie de la Belgrad
Sport 11 Iunie 2024, 15:28

Campionul David Popovici face parte din lotul tricolor.

CFR Cluj se desparte de portarul Cristi Bălgrădean
Sport 11 Iunie 2024, 15:18

Ajuns în Gruia în vara anului 2020, jucătorul a apărat poarta echipei ardelene în 66 de partide.

EURO 2024: Inteligența Artificială a prezis cine va câștiga trofeul
Sport 11 Iunie 2024, 12:20

Inteligența Artificială a arătat trei favorite pentru câștigarea trofeului.